کاور دوربین مداربسته

کاور دوربین مداربسته به طور معمول از بدنه فلزی تشکیل شده که از دوربین مداربسته در شرایط بد آب و هوایی محافظت به عمل می آورد.

دوربین مداربسته صنعتی یا باکس، در صورت نصب در فضای بیرون به طور حتم نیاز به کاور خواهد داشت. در حالی که دوربین مداربسته بولت در غالب موارد از بدنه مناسب جهت نصب در محیط بیرون بر خوردار است و به ندرت نیاز به کاور خواهد داشت. این کاور ها در رابطه با دوربین مداربسته کنترل ترافیک نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

PicAdver635639924632285000

تصویر بالا یک نمونه رایج از کاور دوربین مداربسته را نشان میدهد. تنوع شکل ظاهری در رابطه با کاور دوربین مداربسته بسیار محدود می باشد و در اکثر موارد مشابه تصویر بالا طراحی و ساخته میشوند.

از جمله محدودیت های دوربین مداربسته باکس عدم امکان دید در شب آن است. در سال های اخیر، نوعی از کاور دوربین مداربسته به بازار معرفی شده که خود شامل LED بوده و بدین ترتیب کمبود نور را جبران می نماید.

در تصویر زیر دو نمونه از این نوع کاور دوربین مداربسته مخصوص دوربین باکس یا صنعتی را مشاهده می کنید.

همانطور که در تصویر مشخص است، اطراف لنز با لامپ های LED پوشانده شده است.

IMG_3539 IMG_3543

علاوه بر آن پروژکتور های مجزایی نیز در بازار دوربین مداربسته موجود می باشند که سطح آن کاملا پوشیده از لامپ های LED بوده و از این طریق امکان دید در شب را برای دوربین مداربسته باکس فراهم می کند.

در تصویر زیر نمونه بزرگ این نوع از پروژکتور قابل مشاهده است.

IMG_3541

کاور دوربین مداربسته معمولا از جنس فلز بوده و به صورت یک پوشش خارجی بدنه دوربین مداربسته باکس یا صنعتی و لنز آن را مورد محافظت قرار می دهد.

کاور ها در سایز های مختلف طراحی و ساخته میشوند و دارای خصلت های متفاوتی می باشند. کاور واتر پروف waterproof که معمولا با استاندارد IP66 شناخته میشود، به طور معمول دارای فن و هیتر در داخل محفظه خود بوده که در مقابل تغییر دمای محیط بیرونی دمای داخل را ثابت نگه می دارد.

تصویر زیر نوع دیگری از کاور را به نمایش گذاشته که تحت عنوان کاور ضد ضربه شناخته میشود و توانایی پایداری در مقابل اسلحه سرد را دارد.

IMG_3535

گونه دیگری از کاور دوربین مداربسته تحت عنوان کاور ضد انفجار شناخته میشود. این گونه از کاور در محیط های نظامی، معادن و سایت های نفتی کاربرد دارد. دو نمونه از این نوع کاور در تصویر زیر نمایش داده شده است و همانطور که دیده می شود، در بسیاری از موارد این نوع از کاور خود شامل پروژکتور LED می باشد.

IMG_3534 IMG_3547

این گونه از کاور به سختی در بازار ایران یافت می شود و فقط شرکت های متخصص در این زمینه اقدام به واردات و فروش آن می کنند. اعتبار شرکت سازنده مهمترین بخش این انتخاب است. شرکت دوربین مداربسته دیده بان نامی دیبا آماده ارایه هر گونه مشاوره در این زمینه به متقاضیان میباشد.

جهت نیاز به دریافت اطلاعات کامل تر در رابطه با کاور دوربین مداربسته با ما در شرکت دوربین مداربسته دیده بان نامی دیبا  تماس حاصل فرمایید.

مقالات مر تبط با انواع کاور دوربین مداربسته:

تجهیزات جانبی دوربین مداربسته

کابل کواکسیال RG59

کابل شبکه دوربین مداربسته

فیش BNC

میکروفون برای دوربین مداربسته

پایه دوربین مداربسته یا Stand

دستگاه ضبط تصویر DVR

دستگاه ضبط تصویر NVR

منبع تغذیه یا آداپتور

هارد دیسک دوربین مداربسته

پروژکتور دوربین مداربسته

UPS یو پی اس

آشکارساز حرکت Motion Detector

لوله فلکسی یا لوله خرطومی