دوربین مدار بسته بولت

Veilux-IR-Bullet-Camera-VB70IR35

دوربین مداربسته بولت (Bullet) داراى شكلى استوانه اى و بدنه آن تقريباً هميشه از آلياژ هاى مختلف فلزى ساخته شده است.دوربین مداربسته بولت به دليل داشتن استاندارد IP66 ضد آب ميباشد و لذا براى انتخاب مناسبى براى محيط بيرون يا Out Door خواهد بود.

دوربینی است استوانه ای شکل با بدنه فلزی که به دلیل ضد اب بودن ( استاندارد IP66 ) برای محیط های بیرونی مناسب می باشند. این دوربین ها یکی از پرکاربد ترین نوع دوربین مداربسته می باشند. استاندارد IP كه خلاصه شده Ingress Protection است، يك پروتكل بين الملى براى نشان دادن ميزان مقاومت دوربين مداربسته و بسيارى از لوازم الكتريكى در مقابل نفوز ذرات خارجى مانند آب ميباشد. در مقابل IP هميشه يك عدد دو رقمى ديده ميشود كه رقم اول نشانگر حفاظت در مقابل اجسام خارجى به داخل بدنه دوربین مداربسته است و رقم دوم اين مقاومت را در قبال مايعات نشان ميدهد. به عنوان مثال عدد 5 در جايگاه عدد اول به معنى مقاومت در مقابل گرد و غبار، و عدد 7 در جايگاه عدد دوم به مفهوم عايق در هنگام قوطه ور شدن موقت دستگاه در آب ميباشد. عدد 8 در جايگاه عدد دوم بيانگر توانايى استفاده دائمى دوربين در زير آب ميباشد. دوربین مداربسته بولت در انواع مختلف از جمله آنالوگ، AHD، شبكه و غيره به بازار عرضه ميشوند كه شامل كيفيت و استاندارد هاى بسيار متفاوتى ميباشند.
FullSizeRender (1)

دوربین مداربسته بولت دارای گزينش دید در شب يا IR كه به صورت تعدادى LED در فضاى اطراف لنز نمايان است، ميباشد، البته هميشه نبايد به برد مندرج در كاتالوگ يا باكس اعتماد كرد چرا آن آن گونه اطلاعات فقط در بهترين شرايط قابل دسترسى ميباشد و در شرايط معمول از لحاظ فاصله پرتاب نور در شب قابل دسترس نميباشد.

لنز دوربين مداربسته بولت به دو دسته ثابت و وريفوكال تقسيم بندى ميشود. لنز ثابت دوربين مداربسته بولت معمولا با اندازه هاى ٣/٦، ٦ و ١٢ ميليمتر عرضه ميشوند كه به ترتيب زواياى ٧٠، ٥٠ و ٢٥ درجه را تحت پوشش قرار ميدهند. لنز وريفوكال دوربين مداربسته بولت با دو سايز ٣ به ٩ (٣٥ تا ٨٠ درجه) و يا ٢/٨ به ١٢ (٢٥ تا ٨٠ درجه) قابل استفاده ميباشد.

مقالات مربوط به دوربین مداربسته بولت:

دوربين مداربسته با لنز وريفوكال

دوربين مداربسته AHD

دوربین مداربسته ديد در شب يا IR

مقایسه سنسور CCD با CMOS