نرم افزار CMS دوربین مداربسته چیست؟

نرم افزار سی ام اس CMS، نرم افزار یا وسیله ارتباطی می باشد که از طریق ان تصاویر ایجادشده دوربین مداربسته قابلیت مشاهده و مدیریت پیدا می کند. را یکجا مشاهده کرد. اگر تمامی DVR های یک مجموعه بزرک ساخت یک شرکت یا شامل یک برند مشابه باشند، نرم افزار مداربسته CMS که بر روی یک کامپیوتر مشخص نصب شده، امکان مدیریت تصاویر تمامی DVR های آن مجموعه را به اوپراتور می دهد. این گزینه در برخی موارد خاص امکان اتصال DVR های بدون مارک چینی را (به علت مشابه بودن سخت افزار) روی سیستم به ما می دهد.

در سیستم دوربین های مداربسته هر نرم افزار CMS تنها توانایی پشتیبانی از تعدادی مشخص از دوربین مداربسته را داشته، که این تعداد به صورت مشخص در کاتالوگ قید شده است.

نمونه ای از نرم افزار سی ام اس CMS در تصویر زیر به نمایش در آمده است.

CMS-Screenshot

در دوربین های شبکه، استاندارد ONVIF که قبلا به طور کامل توضیح داده شد، توانایی نصب و کارکرد نرم افزار CMS بر روی کامپیوتر و مدیریت تصاویر دوربین های مداربسته مختلف را به اوپراتور می دهد. البته که دوربین های مداربسته شبکه در این مثال نیز بایستی محصول یک شرکت مشابه باشندتا این امکان فراهم شود.

نرم افزار سی ام اس یا CMS، امکان مدیریت چندین تصویر دوربین مداربسته را به اوپراتور می دهد.

یک نمونه پر استفاده نرم افزار سی ام اس یا CMS در بازار ایران ، نرم افزار iVMS-5200 Professional انتقال تصویر هایک ویژن می باشد که همانطور که در بالا گفته شد، فقط در رابطه با دوربین مداربسته هایک ویژن کاربرد دارد.

1cb87d71-5f9b-49d2-96b8-2e9781092d3c

این نرم افزار یا CMS دوربین مداربسته iVMS-5200 Professional توانایی مدیریت DVR و NVR را برای اوپراتور دارا می باشد و او می تواند تصاویر کلیه دوربین های مداربسته در سیستم توسط DVR و NVR هایک ویژن را بازبینی و مدیریت کند. دموی نرم  را در اینجا مشاهده کنید.

نرم افزار iVMS-5200 Professional انتقال تصویر را از طریق Web Base با وارد کردن IP مشخص نیز انجام می دهد لیکن کیفیت آن از نرم افزار نصب شده بر روی کامپیوتر به مراتب پایین تر است.

نمونه تصویر نرم افزار iVMS-5200 Professional را در شکل زیر ملاحظه می کنید.

a8222e09-eeba-4764-8db7-3d144ffb5fe9

20150807093237216

مطالب مرتبط با نرم افزار سی ام اس CMS:

نرم افزار iVMS-5200 Professional

دوربين مداربسته هایک ویژن

دوربین مداربسته آنالوگ هایک ویژن

دوربین مداربسته شبکه هایک ویژن

هایک ویژن IP

دوربین مداربسته Turbo HD هایک ویژن

DVR سری ۸ هایک ویژن

جدیدترین نرم افزار دوربین مداربسته هایک ویژن

 دوربین مداربسته باکس ۱/۳ مگاپیکسل هایک ویژن

 دوربین مداربسته باکس ۲ مگاپیکسل هایک ویژن

 دوربین مداربسته باکس ۵ مگاپیکسل هایک ویژن

دوربين مداربسته HD-SDI

دوربین مداربسته HD-CVI