دوربین مداربسته HD-CVI

دوربین مداربسته HD-CVI یکی از جدید ترین دستاورد ها در زمینه سیستم های آنالوگ با کیفیت HD و Full HD میباشد. این تکنولوژی توسط شرکت Dahua در چین پایه گزاری شد که توسط همان کابل های کواکسیال RG59 قابلیت ارسال تصویر با کیفیت HD را دارا میباشد.

IMG_3641

لازم به ذکر است که همین انحصاری بودن تکنولوژی مداربسته HD-CVI توسط شرکت Dahua، از عمده نقاط ضعف آن میباشد، در حالی که از عمده ترین نقاط قوت دوربین مداربسته HD-CVI حذف نور توسط استاندارد WDR و BLC به طور خودکار میباشد.

یک نمونه از دوربین مداربسته HD-CVI  ساخت شرکت داهوا را در تصویر زیر مشاهده میکنید.

IMG_3638

جدول زیر به مقایسه ۳ تکنولوژی رایج AHD و TVI و CVI می پردازد.

IMG_3556

تکنولوژی دوربین مداربسته HD-CVI پس از معرفی به بازار تکنولوژی قبلی خود که همان دوربینHD-SDI میباشد را کنار زده (قبلا به طور کامل در رابطه با دوربین مداربسته HD-SDI بحث شد) و این انحصاری بودن باعث عدم رقابت و در نتیجه به وجود آمدن تکنولوژی جدید تری با نام HD-TVI و یا Turbo HD توسط شرکت Hikvision و TVT شده که در فصل بعد به طور جامع به آن پرداخته ایم. یکی از بزرگترین مزایای دوربین مداربسته HD-CVI نصبت به دوربین مداربسته HD-SDI بحث انتقال تویر در فواصل میباشد به طوری که تکنولوژی دوربین مداربسته HD-CVI انتقال تصویر را تا فاصله ۵۰۰ متری به راحتی انجام میدهد، این در حالی است که تکنولوژی دوربین مداربسته HD-SDI تنها قادر است تا فاصله ۱۰۰ متری تصویر را انتقال دهد، و این انتقال تصویر در دوربین مداربسته HD-CVI به مراتب با کیفیت بالا تری انجام میپذیرد.

دو نمونه از تصویر دوربین مداربسته HD-CVI را در زیر مشاهده میکنید. برای وضوح بیشتر بر روی آنها کلیک کنید.

IMG_3643 IMG_3642

لینک های مرتبط با دوربین مداربسته HD-CVI:

دوربين مداربسته HD-TVI

دوربين مداربسته HD-SDI

دوربین مداربسته HD-CVI

شرکت Dahua چین

دوربين مداربسته Turbo HD

کابل کواکسیال RG59