دوربین مداربسته سامسونگ

transparent-lcd

دوربین مداربسته سامسونگ که در واقع زیر مجموعه ای از هلدینگ عظیم سامسونگ تکوین میباشد، در سال ۱۹۷۷ میلادی توسط شرکت سامسونگ الکترونیکس در کره جنوبی شروع به فعالیت کرد و  همکنون به زیرمجموعه‌ای از گروه سامسونگ که شامل بیش از ۸۰ شرکت میباشد، تعلق دارد. در سال ۲۰۱۲ میلادی بیش از ۳۵۰۰۰۰ نفر در شرکت سامسونگ مشغول به کار بوده اند و شرکت سامسونگ الکترونیکس بزرکترین شرکت این مجموعه میباشد. این مجموعه در زمینه طراحی و تولید سیستم‌های امنیتی و نظارتی از جمله دوربین مداربسته و دستگاه‌ DVR، NVR و سیستم‌های تولید و انتقال برق و زیرساخت‌ های  مربوطه فعالیت می کند. شرکت سامسونگ دارای شعبات متعدد در اکثر کشور های جهان از جمله ایران بوده و سهام آن تحت عنوان 005930:Korea SE در بازار بورس کره و بازار استاک لندن و نیویورک معامله می‌شود. بخش مدار بسته این مجموعه از اوایل سال ۲۰۰۱ آغاز به کار کرد و تکنولوژی WDR از همان ابتدا بخشی از این دوربین های مداربسته بوده است.

WDR که مخفف Wide Dynamic Range می باشد، به تکنولوژی پردازش تصویر اشاره دارد که توان ایجاد تصویر با جزئیات بیشتر را در شرایط متفاوت نور (از سایه تا تابش مستقیم) فراهم می کند. این تکنولوژی در هر دو نوع دوربین مدار بسته آنالوگ و دوربین‌ مداربسته شبکه موجود میباشد. لیکن وابسته به نوع سنسور بکار رفته، از جمله CCD و CMOS نیز میباشد. با کلیک روی تصویر زیر اطلاعات کاملی در رابطه با دوربین های مداربسته باکس سامسونگ با تکنولوژی WDR مشاهده خواهید کرد. هرچند که لازم به ذکر است که این تکنولوژی در دوربین های مداربسته دام ، بولت و اسپید دام ساخت شرکت سامسونگ نیز دیده می شود.

IMG_6265

شرکت سامسونگ الکترونیکس از سال ۲۰۱۴ میلادی به زیر شاخه ای از Hanwha Group تعلق دارد، که علاوه بر محصولات دوربین مداربسته در صنایع نظامی و دفاعی نیز محصولاتی را طراحی و تولید میکند.

لنز دوربین مداربسته باکس ساخت شرکت سامسونگ علاوه بر بهره وری از تنوع زیاد از کیفیت بالایی نیز برخوردار میباشند. همانطور که در بخش مربوط به دوربین مداربسته باکس یا صنعتی توضیح داده شد، این گونه از دوربین مداربسته به صورت کاملا تخصصی مورد استفاده قرار میگیرد، و مهم ترین نکته در صورت استفاده از دوربین مداربسته باکس یا صنعتی، انتخاب لنز مناسب می باشد که به صورت جداگانه روی بدنه دوربین سوار میشود.

لنز دوربین مداربسته باکس یا صنعتی ساخت سامسونگ انواع متنوعی دارد. سه گروه اصلی این لنز ها عبارتد از لنزهای Megapixel، لنزهای Vari-Focal و لنزهای Motorized Zoom که هر کدام شامل مدل های متعددی می باشند.

IMG_6266

سامسونگ تکوین از جمله اولین سازندگان دوربین مداربسته میباشد که به اهمیت سادگی استفاده از نرم افزار توسط یوزر نهایی پی برد. یکی از این امکانات تحت عنوان Video Analytics شناخته میشود. یکی از نقاط قوت سیستم های امنیتی سامسونگ استفاده از یک Chipset مخصوص است که در دوربین های مداربسته استفاده میشود و تحت عنوان Open Platform WiseNetIII DSP chipset شناخته میشود، و به مشتریان امکان استفاده آزادانه از نرم افزار های مختلف و آزادی در انتخاب VMS یا Video Management Software را میدهد.

دوربین مداربسته شرکت سامسونگ از اولین سازندگان دوربین مداربسته با تکنولوژی HD-SDI بود که امکان فرستادن تصویر را بدون افت کیفیت و uncompressed به صورت Full HD یا 1080P توسط کابل کواکسیال دارد. از این مجموعه از دوربین مداربسته HD-SDI سامسونگ میتوان به دو مدل SCB-6000 fixed camera و SCD-6080 internal dome اشاره کرد که با افت کیفیت ناچیزی تصویر را انتقال میدهد و از این رو مورد استقبال بانک ها، فرودگاه ها و ارگان های دولتی قرار گرفته است که دلیل اصلی آن هزینه کمتر کابل کشی کواکسیال در مسافت های طولانی نسبت به دوربین های شبکه می باشد. 

IMG_6267

وب سایت رسمی دوربین مداربسته سامسونگ

دوربین مداربسته باکس سامسونگ