دوربین مداربسته سونی

1000px-Sony_logo.svg

دوربین مداربسته سونی بخش کوچکی از سبد کالای بزرگ شرکت سونی را تشکیل میدهد. شرکت سونی امروزه به‌ عنوان یکی از موفق ترین و بزرگ ترین سازندگان وسایل و تجهیزات الکترونیکی در جهان مطرح است و در کنار دو شرکت سامسونگ و ال جی از تولید کننده برتر تلویزیون در جهان به حساب می آید و در این صنعت که مربوط به دوربین های مدار بسته نیز هست نام تجاری شناخته شده ای را دارا میباشد.

برند و نام تجاری سونی طی سالیان متمادی در بین ۱۰۰ برند برتر جهان (در تمامی زمینه ها) دیده میشوند و همکنون نیز ای رتبه را برای خود محفوظ داشته است. ساختمان مرکزی این شرکت در شهر توکیو قرار دارد.

دوربین مداربسته باکس یا صنعتی سونی به وفور در بانک ها و سازمان های دولتی در ایران استفاده میشوند و همواره این گونه از دوربین مداربسته مورد استقبال  ارگان ها واقع شده است. در تصویر زیر یک نمونه از دوربین مداربسته باکس یا صنعتی سونی مدل SSCG203A را مشاهده میکنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر بر روی آن کلیک کنید.

IMG_6534

چنانچه پیشتر گفته شد، فضای داخل هر دوربین مداربسته تشکیل شده است از ۴ رشته سیم، ۲ مدار الکترونیکی و ۱ لنز که در جلوی دوربین قرار دارد و این لنز در دوربین های مداربسته باکس قابل تعویض است. پردازنده دوربین مداربسته پر اهمیت ترین بخش آن می باشد که از ۳ نوع کلی تشکیل شده: پردازنده CMOS، پردازنده CCD و پردازنده DIS. در بخش مقالات دوربین مداربسته به تفاوت پردازنده CMOS و CCD اشاره داشتیم.

معتبرترین شرکت های سازنده پردازشگر CCD سونی و شارپ هستند که گفته شده پس از به روی کار آمدن پردازنده CMOS قرار است تولید پردازنده CCD از سال ۲۰۱۷ متوقف شود.

وب سایت رسمی دوربین مداربسته سونی

IPELA ENGINE IP Cameras