دستگاه ضبط تصویر DVR

IMG_6368

دستگاه ضبط تصویر DVR خلاصه عبارت Digital Video Recorder است که وظیفه تبدیل و ضبط تصویر آنالوگ دوربین مداربسته را به صورت دیجیتال دارد. دستگاه ضبط تصویر DVR به طور معمول توسط تعداد کانال ورودی طبقه بندی میشود که کمترین آن دستگاه ضبط تصویر ۴ کانال و به ترتیب ۸، ۱۶ و ۳۲ کانال میباشد. هر دستگاه دوربین مداربسته به یک پورت ورودی BNC اتصال پیدا میکند. دستگاه ضبط تصویر DVR در سال های اخیر قابلیت های متعددی را علاوه بر ضبط چند تصویر به طور همزمان دارا میباشد که از جمله میتوان به ضبط صدا، امکان شمارش اشخاص و کنترل تردد، آلارم و قابلیت Motion Detector، قابلیت دسترسی به تصویر در تاریخ و زمان مشخص، اتصال به شبکه و اینترنت و همچنین انتقال تصویر از طریق IP ثابت و استاتیک اشاره کرد.

9616-connection

دستگاه ضبط تصویر DVR تقریبا هیچ گاه شامل هاردیسک نمی باشند و به همین دلیل مصرف کننده بسته به نیاز خود هارد دیسک را به طور مجزا تهیه میکند. این دستگاه ها به دو دسته کلی StandAlone و PC-Based تقسیم بندی میشود که نوع StandAlone به طور مجزا نصب شده در حالی که نوع PC-Based بر روی PC و یا رایانه شخصی سوار میشود که قابل ذکر است که نوع PC-Based در ایران بسیار کمتر مورد استقبال قرار گرفته است.

در زیر مشخصات و تصویر DVR سری ۸ هایک ویژن از مجموعه HD-SDI DVR و مدل DS-8104/8108/8116HFHI-SL را مشاهده میکنید. این DVR از جمله محصولات پرفروش و موفق دوربین مداربسته هایک ویژن در ایران می باشد.

2011120810261518828

جهت دریافت اطلاعات کاملتر در رابطه با این  دی وی آر هایک ویژن اینجا را کلیک کنید.

• H.264 video compression
• Special for HD-SDI cameras
• 1280×720P resolution real-time recording
• HDMI and VGA output at up to 1920×1080P
• 4/8/16-ch synchronous playback
• Gigabit network interfaces
• HDD quota and group management

پانل پشتی دستگاه ضبط تصویر DVR شامل پورت ورودی و خروجی صدا، پورت BNC و همچنین USB و LAN میباشد. همانطور که در صفحات قبل اشاره شد، کانکتور یا فیش BNC به منظور انتقال تصویر توسط سیگنالهای آنالوگ و دیجیتال از طریق کابل کواکسیال استفاده میشود. BNC مخفف واژه Bayonet Neill–Concelman میباشد و مناسب انواع مختلف کابل کواکسیال از جمله RG58 ، RG59 ،RG62 ،RG6 ،RG11 تا RG179 و RG316 میباشد. فیش BNC انواع گوناگون دارد که از جمله پر استفاده ترین آن ها میتوان به فیش BNC پیچی، فیش BNC پرسی و فیش BNC فنری اشاره کرد. جهت اتصال فیش BNC پرسی به کابل کواکسیال ابزار پرس فیش BNC مورد نیاز خواهد بود در صورتی که برای فیش BNC پیچی نیاز به ابزار خاصی نمیباشد.

 

UPS یو پی اس