دوربين مداربسته شبکه

دوربین مداربسته شبکه یا  دوربین مداربسته  آى پى از لحاظ شکل ظاهری دارای ساختاری مشابه دوربین مداربسته آنالوگ میباشد با این تفاوت که داده ها به صورت دیجیتال رد و بدل شده و کابل های شبکه، مانند CAT5 و CAT6 انتقال می یابند. دوربین مداربسته شبکه  برای انتقال داده های تصاویر و پردازش، آن ها را به یک سرور انتقال داده که این فرایند از طریق یک سوییچ شبکه انجام میپذیرد، و دستگاه (NVR (Network Video Recorder وظیفه ضبط تصاویر را بر عهده خواهد داشت. برق مورد نیاز دوربین مداربسته شبکه بر خلاف دوربین مداربسته آنالوگ از منبع تغذیه ای که در انتهای کابل قرار دارد تامین می شود. این منبع تغذیه به طور استاندارد PoE خوانده میشود که مخفف واژه Power Over Ethernet میباشد.

ip_cam_diagram

دوربین مداربسته شبکه یا دوربین مداربسته IP ابتدا توسط شرکت سازنده Axis در سال ۱۹۹۶ ساخته شد. زیرساخت نرمافزاری این محصول توسط لینوکس نوشته شد و این نوع نوع ابتدایی دوربین مداربسته شبکه برای انتقال تصویر از استانداردهای شبکه یا آى پى تحت RSTP و HTTP استفاده میکرد. امروزه استفاده از دوربین مداربسته شبکه روز به روز در حال افزایش است و علت آن کیفیت بالای ارایه تصویر میباشد.

در تصویر زیر به مقایسه کیفیت تصاویر خروجی توسط دوربین مداربسته آنالوگ و دوربین مداربسته شبکه در شرایط برابر از نظر نور محیط و ساعتی مشابه در مکان یکسان پرداخته ایم که به وضوح نشان دهنده کیفیت به مراتب بهتر دوربین مداربسته شبکه است.

IMG_3555

انواع کابل مصرفی در سیستم های دوربین مداربسته بستگی به نوع سیستم مورد نظر دارد. در سیستم دوربین مداربسته شبکه معمولا از کابل  استفاده میشود و در سیستم دوربین مداربسته آنالوگ معمولا از کابل های  استفاده میشود که هزینه آن نصبت به کابل کشی در دوربین مداربسته شبکه پایین تر خواهد بود و این مورد به خصوص در مسافت های طولانی که نیاز به کابل کشی الزامیست، حایز اهمیت خواهد بود.

در زیر شاخه های این صفحه به توضیح اجمالی در رابطه با انواع کابل پرداخته ایم. با توجه به نوسانات زیاد در رابطه با قیمت انواع کابل در بازار ایران، چنانچه نیازمند دریافت قیمت روزانه انواع کابل و تجهیزات جانبی دوربین مداربسته می باشید با ما تماس حاصل فرمایید.

IMG_6453

مقالات مربوط به دوربین مداربسته شبکه یا IP: