دوربين مداربسته آنالوگ

د وربين هاى مداربسته به طور كلى به دو گروه آنالوگ (Analogue) و شبكه يا ديجيتال (Digital / IP) تقسيم بندى ميشوند كه اين دو گروه از نظر شكل ظاهرى مشابه ميباشند ولى تكنولوژى انتقال تصوير در آن ها متفاوت است. دوربين مداربسته آنالوگ نسل ابتدائى دوربين هاى مداربسته ميباشد كه با استفاده از امواج آنالوگ اقدام به ارسال و دريافت اطلاعات از طريق كابل كواكسيال RG59 ميكند كه كابل هاى هم محور يا كواكسيال (Coaxial) عموماً در انتقال تصوير در سيستم تلويزيون معمولى كاربرد دارد.
كيفيت تصوير در دوربين مداربسته آنالوگ از طريق تيوى لاين محاسبه و مطرح ميشود. تيوى لاين (TVLINE) همان خطوط افقى بر روى صفحه تلويزيون ميباشد كه از انواع آن ميتوان به كيفيت ٤٨٠، ٦٠٠ و يا ٧٥٠ تيوى لاين (TVL) اشاره نمود. دوربين مداربسته آنالوگ براى تأمين برق مورد نياز خود احتياج به يك منبع تغذيه دارد كه اين منبع معمولاً در كنار دوربين نصب شده جريان برق توسط سيم جداگانه اى به دوربين انتقال داده ميشود.
امروزه  دوربین مداربسته AHD که در واقع همان نوع پیشرفته   دوربین مداربسته آنالوگ می باشد، در بازار ایران طرفداران زیادی پیدا کرده است. جدول زیر به مقایسه چند مدل رایج دوربین مداربسته AHD در بازار ایران می پردازد و همانطور که مشاهده می کنید دوربين مداربسته AHD از لحاظ شکل ظاهری کاملا مشابه دوربین مداربسته آنالوگ و یا دوربین مداربسته شبکه می باشد.
IMG_3517
از مزاياى دوربين مداربسته آنالوگ قيمت پايين آن، سادگى نصب آنها در مقايسه با دوربين هاى شبكه و گستردگى فراوان اين محصولات در بازار ايران ميباشد. با توجه به اينكه امواج آنالوگ همواره در معرض نويز هاى الكترومغناطيس ناشى از نوسان برق قرار دارد اين نكته به عنوان يكى از معايب دوربين مداربسته آنالوگ همواره مطرح است. همينطور استفاده از تجهيزات با كيفيت بالا تاثير بسيارى بر كيفيت تصوير دوربين مداربسته آنالوگ دارد ليكن هزينه اين كار بالا ميباشد، كه اين نكته نيز از معايب دوربين مداربسته آنالوگ به شمار ميرود. همچنين هنگام ارسال صدا و تصوير به صورت بيسيم دوربين مداربسته آنالوگ كيفيت مناسبى را ارائه نميدهد. بدين منظور استفاده از دستگاه DVR جهت ضبط تصاوير به صورت ديجيتال از حالت آنالوگ مرسوم ميباشد كه امكان اتصال به شبكه را نيز دارا ميباشد.
در تصویر زیر به مقایسه کیفیت تصاویر خروجی توسط دوربین مداربسته آنالوگ و دوربین مداربسته شبکه در شرایط برابر از نظر نور محیط و ساعتی مشابه در مکان یکسان پرداخته ایم که به وضوح نشان دهنده کیفیت به مراتب بهتر دوربین مداربسته شبکه است.
IMG_3555
 در بازار ايران هر چند در سال هاى اخير بسيارى از ارگان هاى دولتى و بانك ها متمايل به مصرف دوربين مداربسته شبكه شده اند، لكن همچنان عمده خريداران تمايل به استفاده از دوربين مداربسته آنالوگ ميباشند، كه علت عمده آن قيمت پايين محصولات دوربين مداربسته آنالوگ ميباشد.
IMG_6167

انواع کابل مصرفی در سیستم های دوربین مداربسته بستگی به نوع سیستم مورد نظر دارد. در سیستم دوربین مداربسته شبکه معمولا از کابل  استفاده میشود و در سیستم دوربین مداربسته آنالوگ معمولا از کابل های  استفاده میشود که هزینه آن نصبت به کابل کشی در دوربین مداربسته شبکه پایین تر خواهد بود و این مورد به خصوص در مسافت های طولانی که نیاز به کابل کشی الزامیست، حایز اهمیت خواهد بود.

در زیر شاخه های این صفحه به توضیح اجمالی در رابطه با انواع کابل پرداخته ایم. با توجه به نوسانات زیاد در رابطه با قیمت انواع کابل در بازار ایران، چنانچه نیازمند دریافت قیمت روزانه انواع کابل و تجهیزات جانبی دوربین مداربسته می باشید با ما تماس حاصل فرمایید.

IMG_6453

برای مشاهده انواع دوربین مداربسته آنالوگ به زیرشاخه های این صفحه مراجعه نمایید.