دوربين مداربسته Turbo HD

دوربين مداربسته Turbo HD توسط کمپانی هایک ویژن و توسط بهره گیری از استاندارد HD-TVI به بازار عرضه شد، که توانایی فراهم آوری تصویر فول اچ دی با وضوح ۲ مگاپیکسل به بالا را دارا میباشد. دوربين مداربسته Turbo HD تصویر را توسط کابل کواکسیال انتقال میدهد و از لحاظ زیرساخت، نصب و راه اندازی و همچنین عملکرد شباهت زیادی به دوربین مداربسته آنالوگ دارد که موجب سهولت کار با آن توسط کاربر میشود. از جمله تفاوتهای عمده دوربين مداربسته Turbo HD با سیستم های آنالوگ میتوان به این مطلب اشاره کرد که تصویر انتقالی دوربين های مداربسته Turbo HD ، سیگنال ها را در محدوده استاندارد PAL نفرستاده که همین مورد سبب انتقال مقدار زیادتر داده و اطلاعات توسط کابل کواکسیال و در نتیجه بالا رفتن رزولوشن نهایی تصویر میشود. رزولوشن دوربين مداربسته Turbo HD در حداقل آن حدود دو برابر دوربین مداربسته آنالوگ معمولی میباشد (حدود ۱ مگاپیکسل) هر چند که به طور معمول دوربين مداربسته Turbo HD از کیفیت ۲ مگاپیکسل به بالا دیده میشوند. چنانکه در مطالب قبل نیز اشاره شد، دوربین مداربسته آنالوگ اطلاعات را توسط تکنولوژی PAL انتقال میدهد و در تنیجه رزولوشن دریافتی تقریبا معادل ۰/۵ مگاپیکسل در دوربين مداربسته آنالوگ خواهد بود. 

دوربین مداربسته Turbo HD توانایی ارسال تصویر با دو رزولوشن 720P و 1080P را برای دستگاه ضبط DVR دارد که از امتیازات آن در مقایسه بادوربین مداربسته آنالوگ به شمار میرود و همانطور که تصاویر زیر به خوبی مقایسه خروجی دوربین مداربسته Turbo HD در سمت راست و دوربین مداربسته آنالوگ معمولی را در سمت چپ نشان میدهد، قابلیت استفاده از تکنولوژی Turbo HD در مقابل قیمت مناسب آن به خوبی نمایان است. جزییات صورت، خطوت لباس و وضوح پلاک اتومبیل در دو تصویر زیر بسیار متفاوت است.

FullSizeRender

با توجه به افت کیفیت تصاویر دوربین مداربسته آنالوگ معمولی در طی زمان، استفاده از همان زیرساخت برای نصب دوربین مداربسته Turbo HD کل فرایند را بسیار مقرون به صرفه کرده و هزینه نهایی را در مقابل کابل کشی، نصب و راه اندازی دوربین مداربسته شبکه بسیار پایین می آورد.

نمونه های موجود دوربین مداربسته Turbo HD هایک ویژن را اینجا ببینید.

یک نمونه پر فروش دوربین مداربسته Turbo HD هایک ویژن در ایران عبارت است از Turbo HD720P Indoor Vari-focal IR Dome Camera که در زیر تصویری از مدل DS-2CE56C5T-(A)VFIR از این گروه دوربین های مداربسته هایک ویژن را ملاحظه می کنید.

Analog-Camera-DS-2CE56C5T-AVFIR

لینک های مرتبط با دوربین مدار بسته Turbo HD:

دوربين مداربسته HD-TVI

دوربین مداربسته شبکه

دوربين مداربسته AHD

دوربين مداربسته HD-SDI

دوربین مداربسته HD-CVI

Hikvision Turbo HD Cameras

Turbo HD720P Indoor Vari-focal IR Dome Camera